İçeriğe geç

Sıkça Sorulan Sorular

Profesyonel Koçluk Konusunda Gelen Sorular

Koç Kimdir?​

Akredite bir eğitim kurumundan eğitim almış, niş koçluk eğitimlerini tamamlamış, etik kurallara hakim kişidir. Yargılamaz, sorgulamaz, akıl vermez. 

Neden Koçluk Almalıyım?​

Hedeflerinizi belirlemekte, odaklanmakta problem yaşıyorsanız ya da içinde bulunduğunuz döngüden çıkmak istiyor ama başaramıyorsanız; içsel engellerinizi görmenizi sağlayacak, sizi harekete geçirebilecek bir koça ihtiyacınız olabilir.

Tedavi mi Edecek?​

Koçluk’ta kesinlike bir tedavi yoktur. Kişinin bakış açısının değişmesi ya da bazı konularda farkındalığının artması için kullanılan teknikler bütünüdür. Danışan, tıbbi rahatsızlığı olan bir kişi olamaz.

Koç ile Paylaştığım Şeyler Ne Olacak?​

Seans esnasında bir kayıt alınamamaktadır. Bilgilerin etik kurallar gereği 3. kişilerle görüşme bilgisini paylaşmaması esastır. Görüşmeleri hatırlıyor olmak, koçunuzun içinde oldukça büyük bir zihinsel yük getirmektedir. Bu sebeple koçunuz sadece sürece odaklanmaktadır.

Koçluk İşe Yarar mı?

Hayatınızda bazı şeyleri sorguluyorsanız, değiştirmek için hazır olduğunuzu hissediyorsanız en önemli aşamayı geçtiniz. Farklı bakış açılarının etkisini bilmek ve istemek çok önemlidir. İstiyorsanız çok etkilidir ve sonuçlarını görürsünüz. Ancak hazır olmadığınız bir yola çıkmak, farkındalık sağlasa bile maalesef size çok fayda sağlamayacaktır.

Koçluktan En İyi Nasıl Faydalanırım?

Ne istiyorsanız ona odaklanın. Gündeminizi bilin. Kendinizi yeniden keşfetmeye hazır olun. Korku ya da engellerinizi aşmak zaman gerektirir. Kendinize bu zamanı tanıyın.

Koçluk Seansı Ne kadar Sürer?

45 Dakika ile 70 dakika arası düşünebilirsiniz.

Koçluk ve Danışmanlık Arasındaki Fark Nedir?

Koç’luk danışmanlık değildir. Koç size “kendi” cevaplarını söylemez. Sizin kendi doğrularınızı fark etmeniz, kendi hedeflerinizi bulmanız için ayna gösterir.

Görüşmeler Ne kadar Sürmelidir?

Herkes için farklı olmakla birlikte 6 – 8 seans en az sayı olmalıdır.

Farklı Şehirdeyim Nasıl Koçluk Alabilirim?

İlgili sayfada detaylı olarak görebileceğiniz gibi telefonla ya da farklı bir ülkedeyseniz skype ya da benzeri sistemler üzerinden görüşmeleri yapabilirsiniz.

Koç Benim Bakış Açımı Nasıl Değiştirecek?

Öncelikle tüm seçim ve sorumluğun sizde olduğunu fark etmelisiniz. Koçluk çok güçlü araçları içermektedir. Ancak bu araçlar tamamen sizin isteğinize ve hazır olmanıza bağlıdır. İçinde olduğunuz durumu, daha da önemlisi olaylara nasıl, neden baktığınızı fark edeceksiniz. Değiştirmek size kalmıştır. Bir başkası sizin için maalesef bir şey yapamaz. 

Seans Ücretini Ödedim, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Görüşme Öncesi Sayfamızı inceleyin. Blog yazılarını okumak ve gündeminizin ne olduğunu belirlemek faydalı olacaktır. Rahat olun, tamamen size ait bir deneyim yaşayacaksınız.